MIKADO 5 ANGELS Kód: 882

174 Kč / ks 210,54 Kč včetně DPH
Skladem

5 ANGELS je svůdná, zasněná a velmi povzbuzující vůně, která jako celá renesance v sobě nese skrytou notu vášně erotiky.

VONNÁ KOMPOZICE pro
Mikádo osvěžovače,

nebulyzátory
nebo
pro klimatizační jednotky.

Detailní popis produktu

5
ANGELS

Mimořádně sofistikovaná kompozice má v hlavě tóny melounu a kokosových ořechů, podtržené bergamotem a mandarinkou.
Tělo tvoří sytá sladká broskev a červené bobulové ovoce s přídechem konvalinky a levandule.
Základem pro ÁNGEL je rozpálený jantar, hořká čokoláda s velkou dávkou pižma.

Temná strohá gotika se rozplynula do lehkosti snivých poloobnažených panen renesančních her se světlem a stíny. Náboženská vytržení v očích světců ruku v ruce s mýtickými výjevy nebeskými krajinami a v nich šustění křídel.
S příchodem renesance dostalo voňavkářství ohromný impulz a začaly se rodit nové a nové vonné kompozice složené z tropických vůní květů nalezených na Novém kontinentě. Destilace se již používala a také tu již byl vynález koncentrovaného alkoholu, vůně květin vládla.
A tak jako jsou pro renesanci typičtí Botticelli nebo Rafael stejně tak jsou pro tuto dobu typické vonné kompozice květinové a květinově ovocné.
Mistři vůní z MAROFRAN vzali všechny své znalosti a sestavili prostorový deodorant ANGELS, které stojí na rozcestí mezi setou levandulí a ostrými citrusovými tóny. Díky této skvělé kombinaci je výsledná kompozice nečekaně stabilní a vyvážená.
Tvůrci vůně jsou velmi skoupí na slovo, a tak smíme prozradit, že

  • tělo je tvořeno jantarem a gourmand  (potravinovou vůní, podle nás čokoládou)
  • srdce ovocně květinové
  • hlavu tvoří citrusově ovocné noty

    ANGELS je svůdná, zasněná a velmi povzbuzující vůně, která jako celá renesance v sobě nese skrytou notu vášně erotiky a šibalského pomrkávání andělíčků

Jantarová

hřejivá

občerstvující, zklidňující

intenzivní 3/3

3_3

 

Levandule, lavanda   O levanduli   citronová vůně, smell of lemon  O citronu
     

Složky esenciálního oleje levandule působí na naši nervovou soustavu blahodárnými účinky - osvěžují a uklidňují. Zdánlivý protimluv, že.

Levandule, vonný protimluv.

Není náhoda, že se v naší sérii o vůních jako první budeme věnovat právě levanduli.

Tuto hluchavkovitou bylinku (polokeř) volali na pomoc již Egypťané, staří Řekové a jistě také jejich dávní předci. Její vlastnosti se táhnou lidskými dějinami jako vonná fialová nit. Národy, vyskytující se ve středomoří velmi dobře znaly její moc a také ji hojně úspěšně využívaly.

A kdy že ji to volali na pomoc?

Ve chvílích neklidu, nepohody, rozladěnosti, nervozity, těžkém usínání, když je navštívili moli J, při koupeli, ale také při bolestech břicha nebo jednoduše, když jim bylo smutno.

Složky esenciálního oleje levandule působí na naši nervovou soustavu blahodárnými účinky - osvěžují a uklidňují. Zdánlivý protimluv, že.

Levandule už je taková. Tam kde voní, tam je klid a mír.

První nádech nás informuje o stavu prostředí, je v něm klid a čisto.

Již druhý nádech vyvolá efekt prázdna.

PRÁZDNO. Tak by se dal definovat stav mysli, který navozuje vůně levandule.

Myšlenky se rozutíkají do všech světových stran a levandule plně opanuje naši mysl. Zklidníme se, snižuje se nervozita a napětí.

Smutek a trudnomyslnost jsou ty tam.

Cítíme se lépe a současně mírně osvěženi. V tom je kouzlo levandule.

Tlumivé účinky, které jsou připisovány levanduli, postrádají sedativní a hypnotický efekt.

A hle, opět zde máme další protimluv, levandule pomáhá s usínáním. Zvláště dětem pomáhá překonat stav, kdy by ještě rády zůstaly vzhůru, a přesto už je zmáhá únava.

Vše tkví právě v jejím nekompromisním působení na naši psýchu. Nedává prostor k ničemu jinému, než k odpočinku a vyrovnanosti.

Právě její neústupnost ji limituje v použití v místnostech určených ke spánku.

Je třeba dbát na vhodnou intenzitu, která by v ložnicích měl být velmi nízká až stopová, pokud bychom to přehnali třeba v hotelovém pokoji, bude nám host ráno spílat, že ho bolí hlava a necítí se dobře.

Pachovou odezvu, kterou vytvoříme v prostoru, můžeme sledovat již během několika vteřin. V prostoru se vznáší zpomalení veškerých aktivit. Nutí nás přizpůsobit se okolí.

Znáte slůvko "cvrkot"? Tak to je přesně to, co nenajdete tam, kde voní levandule.

Dalším řekněme doprovodným jevem této vůně je vyvolání pocitu čistoty. Latinský název Lavandula je odvozen ze slova lavare, což znamená umýt se.

Očišťující účinek v prostoru, je-li zvolena správná intenzita, je až hmatatelný. Pokud je v kompozici s levandulí navíc jemnost pudru či mýdla a slabé tóny citrusů, máme k dispozici neodolatelný vjem, kterému málokdo odolá. Snad jen ti, kteří nemají levanduli rádi. Takových ovšem běhá po svět málo.

Kdybychom měli shrnout, co jsme si řekli o této kouzelné bylince, pak: tam, kde je cítit, tam se lépe dýchá, je tam pohoda a klid. Od této definice se odvíjí doporučení, KDE je vhodné použít vůni levandule.

A opět perlička na závěr: známe jistě všichni ty krásné nekonečné lány levandulových keřů z Provence. Tak ne. To není pravá levandule lékařská, ta roste v nadmořských výškách okolo tisíce metrů. Ty nádherné vonné lány, to jsou hybridní variety například Levandule hybridní, která má více esterů v esenciálním oleji a tomu se říká lavandin. Jeho vůně je silnější a sytější.

V naší nabídce najdete levanduli v produktu MASTERfresh LAVANDA pro aktivní osvěžovače s fotobuňkou.

MASTERfresh LAVANDA je vhodná pro provonění prostor od 40 metrů kubických a svým složením rozhodně nikoho nezklame - levandule od ORMA Italy je čistá sytá,úžasně mýdlová a nemá dusivé tóny.

Nyní ji lze pořídit ke osvěžovači MASTERfresh při první objednávce ZADRMA.

Pro velké prostory nabízíme vonný blok OMNISCENT, ten je určený pro velkokapacitní jednotku OMNISCENT, kterou lze pronajmout v rámci služby OMNISCENT SCENT CARE

Vonná kompozice FOREST GLADE OMNISCENTCARTRIDGE ja zařazena jako: Středomořská. Tajemná. Klidná. Osvěžující. Smysly zbystřující. Hořká.

Pokud bychom ji měli popsat slovy pak je to lesní mýtina v horkém středomořském letním dni. Sytá bylinná vůně divoké levandule s nádechem nahořklých tónů borovicové mízy prokládané orientálním pačuli s jantarem a santalovým dřevem.

 

Citronová vůně může být ostrá, kyselá, perlivá... hlavně je ale živá a oživující. -Olie-Pohled na tento vzor probouzí naši pozornost. Pepito není vzor pro usínající atmosféru. Pokud je spojením oranžové a zelené spíš připomíná divoké výlety s LSD J

Proč hovoříme o pepitu? Protože si chceme popsat a přiblížit vůni citronů. Naše verbální schopnosti nám nedovolují dostatečně vyjádřit a popsat vůně aniž bychom použili přirovnání k notám, barvám či jiným vjemům.

Citronová vůně může být ostrá, kyselá, perlivá... hlavně je ale živá a oživující.

Při vdechnutí citronové vůně se zvyšuje hladina neurotransmiteru noradrenalinu, který jako jeden ze stresových hormonů má na starosti rozšíření cév, zvýšení koncentrace, okysličení svalové tkáně a celkové zlepšení dobrého pocitu.

Ne nadarmo někteří světoví ekonomičtí lídři přidávají citronové aroma do klimatizačních jednotek ve svých kancelářských budovách a továrnách. Pracovníky tak stimulují k bdělosti, mentálnímu soustředění a znatelné eliminaci chyb.

A samozřejmě na kvalitě vonných produktů rozhodně nešetří.

Přírodní vůně citronů má tu výhodu, že se jí nelze "předávkovat".

Zpravidla ji vnímáme, jako čistou a příjemnou.

Pravá vůně citronů se neomrzí a můžete být bez obav, samozřejmě nám nevystřelí stresové hormony tak vysoko, že bychom se začali kácet. Ona ani syntetická citronová vůně podobné stavy nenavodí, ale stane se nám protivnou a snažíme se jí vyhnout.

Citron, na rozdíl od jiných citrusových plodů, nabízí vůni nesladkou a nehořkou a na rozdíl od již popisované vůně levandule, není tak neodbytná. Stimuluje mysl a současně uklidňuje na emoční rovině, což se jeví jako užitečné při rozhodování.

Vůně citronu nás takzvaně nakopne. Tvůrci mýdel, sprchových gelů či šamponů velmi dobře vědí, že tóny citronu povzbudí a probouzí. Ranní sprcha v oblaku vůně obsahující tóny citronů vykouzlí krásné ráno, i kdyby byl venku listopadově nevlídný den.

A zde se dostáváme na rozcestí v našem citronovém hodnocení. Stalo se už pravidlem, že se na toaletách, umývárnách, v čisticíchch prostředích "usadilo" citronové aroma, bohužel nevalné kvality a tím se tak trochu citron stal synonymem pro čisticí prostředky a "wc voňky" druhé kategorie.

To si citron a všechny jeho éterické oleje vůbec nezaslouží. Ponechme tedy laciné "pseudocitronové" náhražky stranou.

My zde hovoříme o kvalitních produktech s kvalitními esenciálními oleji, které nabízejí požadované pachové vlastnosti, které od citronu očekáváme.

Bezpečným signálem, že produkt, který používáme, obsahuje skutečně pravý kvalitní citrusový éterický olej, může pro nás být jeho zaznamenatelná výdrž v prostoru. Citronové a vlastně všechny citrusové oleje jsou nesmírně těkavé. Proto také nejsou levné. Jejich první ostrý tón rychle vymizí a nastoupí dojem svěžesti. Prostor se jimi projasní. Levné syntetické citrony vás "profackují" ještě několik hodin po vytření místnosti a utvrdí vás jen v tom, že se vám tam špatně dýchá.

Povšimněte si, že tóny pravého esenciálního oleje citronu ve vzduchu nepůsobí násilně. Podle toho opravdu velmi rychle poznáte, jak kvalitní produkt například pro vytírání podlahy používáte. Syntetický citronový úder přichází okamžitě a rozbolí vás z něj nos, zatímco vytření produktem s kvalitní parfemací zalije celý prostor vůní a ta se z prostředí pomalu vytrácí a zanechává osvěžující noty, které neobtěžují.

Stejnou zkušenost nabízí i výrobky pro osvěžení vzduchu ať už sprejové nebo na bázi odpařování.

Shrnuto, podtrženo: citronové aroma lze použít všude, kde je třeba navodit klidnou soustředěnou atmosféru. Učebny, kanceláře, čekárny, hotelové haly (nikoli pokoje) ... a ano také na toaletách, kde podtrhují čistotu prostředí.

Citronová vůně se hodí ke kovu, kameni, sklu, zrcadlům, prostředí ve studeném spektru barevné palety, obklady z leštěného černého kamene se slídovými záblesky získají touto vůní na lesku a luxusu.

Protože samotná citronová vůně občerstvuje naše smysly, nehodí se do relaxačních prostor, barů, kde převládají tmavé tóny barev, stejně tak použitých materiálů. Pro tyto prostory používáme jiné typy vůní. Citron také není úplně nejvhodnější ve své čisté podobě do typických rustikálně zařízených prostor.

A na závěr opět několik zajímavostí:

V souvislosti s vlastnostmi citronů se hovoří o tomto ovoci původem z jihovýchodní Asie jako o zachránci lidských životů. Samozřejmě je řeč o jeho využití námořníky, kteří trpěli kurdějemi.

Citroník kvete nepřetržitě celý rok a tak také dozrávají plody. Jeden strom může mít ročně až 3 000 plodů.

Éterický olej se získává ze slupky (ta tvoří okolo 45% hmotnosti plodu) a dužiny plodů.

Pro jeden kilogram silice je zapotřebí okolo sedmdesáti kilogramů suroviny. Citronová tráva je svou vůní citronu hodně podobná, ale místo citrusové svěžesti vyniká bylinně kořeněným podtónem.

-Olie-

Doplňkové parametry

Záruka: 1 rok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .